Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018

Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018

Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018

1.Asus UX430UQ Core i7

Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
ZenBook ka qenë gjithmonë një lloj tjetër laptopësh ultraportabël, por ZenBook UX430 elegant dhe i sofistikuar është një lloj i ri i ndryshëm: Për herë të parë ndonjëherë ju nuk keni për të bërë zgjedhjen e vështirë midis transportueshmërisë dhe madhësisë së ekranit – ZenBook i pabesueshëm UX430 arrin të pamundurën duke dhënë të dyja! Dizajni i tij i hollë dhe i lehtë, stilizimi portreti i ZenBook dhe komponentët me performancë të lartë e bëjnë ZenBook UX430 një central elektrik që nuk do të dëshironi të largoheni kudo që të shkoni. Merrni më shumë me ju, në më pak hapësirë! Shasia e saj e hijshme dhe kompakte prej 13 inçësh është një trashësi 15.9 mm e trashë, dhe ndërtimi i avancuar i lehtë mban peshën deri në vetëm 1.25 kg. Madhështorja 14 inç Full HD NanoEdge ka një bezel ultra të ngushtë 7.18mm që e lejon atë të futet në një shasi të lehtë 13 inç. Një baterinë speciale 50Wh litium polimer i jep ZenBook UX430 deri në 9 orë autonomi.

Asus UX430: Specifikimet

 • RAM dhe ruajtje: 8GB DDR4 / 512GB M.2 SSD
 • Grafika: nvidia geforce gt 940mx
 • procesor: Intel Core i7
 • shpejtësia e procesorit: 2.70 GHz
 • Ekrani: 14 inç
 • Në dispozicion: Amazona | Flipkart
Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018

2. Dell XPS 13

Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Puna ose luajtja, Dell XPS 13 e lehtë dhe e fuqishme ofron performancë të shkëlqyeshme dhe siguron një përvojë vizuele stimuluese. Ekrani 33 cm i Dell XPS 13 përshtatet me kujdes në një kornizë 27.9 cm dhe siguron një ekran pothuajse të pafund. Njësia 5.2 mm, së bashku me trupin e hollë dhe të hollë, e bën këtë laptop të përsosur shoqëruesin e udhëtimit. E pajisur me panelin bashkëkohor IGPS të IPS, laptopi Dell ju jep kënd të gjerë dhe të jashtëzakonshëm të shikimit, në mënyrë që të shikoni një film ndërsa shtriheni në shtratin tuaj ose të qëndroni të qetë në pjerrësi. Shikoni personazhet nga filmi i animuar ose loja jote në jetë në ekranin e këtij laptopi, në sajë të raportit të saj të mprehta të kontrastit prej 1000: 1. Nxehtësia 400 e nit lejon më tej të shikosh çdo gjë që dëshiron nën dritën e ndritshme.

Dell XPS 13: spesifikimi

 • RAM & Storage: 8GB / 256 GB SSD
 • Grafika: Intel UHD
 • procesor: Intel Core i5
 • Ekrani: 13,3 inç
 • Në dispozicion: Amazona | Flipkart
Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018

3.Apple MacBook Pro me Touch Bar

Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Nëse jeni pas laptopit më të fundit dhe më të mirë nga Apple, ne ju sugjerojmë të mirëpritni 13-inch MacBook Pro me Touch Bar. Pavarësisht nga pretendimet e Microsoft se Surface Book 2 i tij është dy herë më i fuqishëm se MacBook Pro, Apple, ai është gjithashtu më i shtrenjtë në nivelin fillestar. Sigurisht, funksioni i titullit është Touch Bar – është një ekran i hollë OLED në krye të tastierës që mund të përdoret për çdo numër të gjërave, pavarësisht nëse ato janë fjalë që sugjerojnë autorin kur shkruani ose ofrojnë Touch ID kështu që ju mund të regjistroni në me vetëm gjurmët e gishtave tuaj. Nëse jeni një tifoz masiv i MacBook Pro 2017, do të jeni të lumtur me këtë model, por ka disa arsye serioze përse duhet të konsideroni një nga alternativat e Windows. Siç kemi thënë më parë, nuk është aq i fuqishëm, ekrani është më i ulët kundrejt konkurrencës dhe nuk është prekëse në prekje, dhe bateria është pak zhgënjyese gjithashtu. Pra, nëse jeni i hapur për të kaluar në një kompjuter, patjetër e konsideroni XPS 13 si një alternativë më moderne dhe më të lirë. Por, nëse je një Apple i palëkundur, kjo është patjetër laptopi më i mirë për ju!

Apple MacBook Pro me Touch Bar: Specifikimet

 • RAM & Storage: 8GB / 256 GB SSD
 • Grafika: Intel Iris 550 Graphics
 • procesor: Intel Core i5
 • Ekrani: 13 inç
 • Në dispozicion: Amazona | Flipkart
Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018 Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018

4. MSI lojrave GS63 7RD-240IN

Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
MSI i ri Gaming GS63 7RD-240IN ka hedhur poshtë zgjedhjen tonë të mëparshme të laptopit më të mirë të lojrave, në sajë të koleksionit të shkëlqyer të komponentëve të fundit, që përfshin një Intel Core i7 të gjeneratës së 8-të. Është gjithashtu me çmim më të arsyeshëm se Zephyrus GX501, dhe dizajni i saj delikat do të thotë se mund të dyfishohet si një laptop pune ose studimi pa ngritur asnjë vetull.

MSI Gaming GS63 7RD-240IN: Specifikimet

 • RAM & Storage: 8GB RAM / 1TB HDD
 • Grafika: NVIDIA
 • procesor: Intel Core i7
 • Ekrani: 15,6 inç
 • Në dispozicion: Amazona | Flipkart
Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018 Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018

5. Dell Inspiron 15 7000 7560 15.6 inç

Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Procesori i fundit i gjeneratës së tretë të gjeneratës 7 që përdoret në Dell 7560 është një procesor quad-core me shpejtësi bazë prej 2.7 GHz. Megjithatë, kjo mund të rritet deri në 3.5 GHz. Me 8GB RAM, Dell Inspiron ofron performancë më të mirë dhe një shumëllojshmëri më të mirë gjatë përdorimit të aplikacioneve të ndryshme. Gjithashtu do të jeni në gjendje të hapni aplikacione më shpejt. Dell 7560 vjen me ruajtjen hibride që kombinon një disk SSD dhe një disk standarde HDD. Ndërsa HDD me kapacitet të lartë mund të përdoret për të ruajtur të gjitha skedarët tuaj, SSD ofron nisje të shpejtë dhe kohë ngarkimi të aplikacioneve.

Dell Inspiron 15 7000 7560: Specifikimet

 • CPU: Intel Core i5-7300HQ (quad core 3.5GHz)
 • Grafika: Nvidia GeForce GTX 1060 Max-Q + Intel HD Grafikë 630
 • RAM: 8GB DDR4
 • Ekrani: 15,6 inç, Full HD
 • Ruajtja: SSD 256GB
 • Në dispozicion: Amazona | Flipkart
Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018 Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018

6. Microsoft Surface Book 2 (13.5 inç)

Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Laptopi më i fuqishëm 2 në 1 në botë. Merrni performancën e fuqisë dhe grafikën e mahnitshme me Surface Book 2 të ri, një laptop të fuqishëm, tabletë dhe studio portative në një me deri në 17 orë jetëgjatësi baterie dhe 2 herë më shumë energji se më parë. Tani e disponueshme me një ekran mahnitës 13.5 “ose 15” PixelSense, të dizajnuar për stilolaps dhe prekje. E ndërtuar për performancë. Softueri i fuqisë profesionale gjatë gjithë ditës me procesorët më të fundit quad-core Intel dhe performancën më të mirë grafike por me GPU-të më të fundit të NVIDIA GeForce. Përshtatet me mënyrat që krijoni.

Microsoft Surface Book 2: Specifikimet

 • CPU: Intel Core i5-7300U – Intel Core i7-8650U 1.9GHz
 • Grafika: Intel UHD Graphics 620; Nvidia GeForce GTX 1050 (2GB GDDR5 VRAM)
 • RAM: 8GB – 16GB
 • Ekrani: 3.000 x 2.000 (267 ppi)
 • Ekran PixelSense, Raporti i pamjes 3: 2
 • Ruajtja: 256GB – 1TB SSD
 • Në dispozicion: Amazona
Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018

7. Acer Switch 3

Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Një i madh Surface Book 2 konkurrent në gjysmën e çmimit. Paketa: Laptop, Bateri, Adapter i Fuqisë, Udhëzuesi i Përdoruesit, Dokumentet e Garancisë Numri Modeli: SF314-51 Numri i Pjesës: NX.GKBSI.010 Seria: Swift 3 Ngjyra: Argjend Lloji: Bilbil I përshtatshëm për: Përpunim & Multitasking, Travel & Business Backup Bateria: Deri në 12 orë Furnizim me energji: 45 W AC Adapter Cell Battery: 4 cell

Acer Switch 3: Specifikimet

 • CPU: 1.10GHz Intel Pentium Quad Core N4200 – Intel Core i3 7100U
 • Grafika: Intel HD Graphics 505
 • RAM: 4GB
 • Ekran: 12.2-inch, 1920 x 1200 IPS LCD prekje
 • Ruajtja: 64GB – 128Mb eMMC
 • Në dispozicion: Amazona
Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018

8. Asus Chromebook Flip

Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Çelësit Premium Chromebook, çmimet ekonomike të Chromebook. ASUS Chromebook C302 është Chromebook i fundit për pro. Flip dhe prekni ekranin e plotë HD, procesorin Intel Core, trupin e metalit prej alumini, 4GB RAM, 64GB flash storage dhe jetën e gjatë të baterisë e bën këtë Chromebook ideale për ata që e duan re dhe janë në lëvizje. Çelësi unik i 360-shkallë dhe prekja e ekranit ju lejojnë të përdorni ASUS Chromebook Flip C302 në një shumëllojshmëri të pafund mënyrash, duke përfshirë laptopë, tabletë, këmbë dhe modele tendësh. C302 ju lejon të komunikoni, të ndani, të punoni dhe të luani ashtu siç dëshironi.

Asus Chromebook Flip: Specifikimet

 • CPU: Intel Pentium 4405Y – Intel Core m3-6Y30
 • Grafika: Intel HD Graphics 515 RAM: 4GB
 • Ekrani: 12,5-inç, FHD (1,920 x 1,080) LED me ndriçim të kundërt me shkëlqim
 • Ruajtja: 32GB – 64GB eMMC
 • Në dispozicion: Amazona
Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018

9. Pixelbook i Google

Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Një Chromebook premium me vlerë të çmimit të lartë. Njihuni me Google Pixelbook, Chromebook me performancë të lartë. Është laptopi i parë me inkorporimin e Google Assistant. Bateria që zgjat deri në 10 orë përdorimi dhe ngarkimi i shpejtë, kështu që mund të merrni 2 orë përdorim në 15 minuta. Dizajni 4-në-1 përshtatet me çdo gjë që ju po bëni me laptopë, tabletë, tendë dhe modes argëtuese. Qasja në aplikacionet e preferuara duke përfshirë Google Drive, Docs, Sheets, Slides, Gmail, YouTube dhe më shumë. Sipërfaqja super e hollë dhe e lehtë e Pixelbook mat 10.3 mm dhe peshon 2.45lbs. Karakteristikat e një ekrane me prekje prej 12.3 “360 °, një trup të hollë alumini, Corning Gorilla Glass dhe një tastierë me ndriçim. Mundësuar nga Chrome OS me përditësime automatike të softuerit kështu që gjithmonë do të keni mbrojtjen më të fundit të virusit. Fillon më pak se 10 sekonda, qëndron i shpejtë gjatë gjithë ditës dhe nuk do të ngadalësohet me kalimin e kohës.

Google Pixelbook: Specifikimet

 • CPU: Intel Core i5 – i7
 • Grafika: Intel HD Graphics 615
 • RAM: 8GB – 16GB
 • Ekrani: 12,3 inç QHD (2,400 x 1,600) LCD prekje
 • Ruajtja: 128GB – 512GB SSD
 • Në dispozicion: Amazona
Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018

NoteBook i Samsung 9

Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018
Një alternativë e bukur për MacBook Pro. Notebook 9 është laptopi më i fuqishëm multimedial i Samsung-ut me procesorin e fundit Intel Core I CPU, 256GB SSD, 16GB RAM DDR4 dhe grafikë NVIDIA të aftë për të ofruar performancën e gjeneratës së ardhshme.

Samsung Notebook 9 spesification

 • CPU: Intel i7-8550U
 • Grafika: Nvidia GeForce MX150
 • RAM: 8GB-16GB
 • Ekrani: 15-inç 1,920 x 1,080 LED
 • Ruajtja: SSD 256-512GB
 • Në dispozicion: Amazona
Top 10 telefonat celularë më të mirë në Indi Maj 2018

Postimi Top 10 laptopë më të mirë në Indi Maj 2018 u shfaq së pari MyServChoice.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.